Nedan under respektive flik hittar ni de lag som är anmälda till extraomgångarna för EB den 23-24 april och 30 april. Om något inte stämmer kontakta tavling@stockholmbasket.se omgående.

Lagen nedan är uppdaterade den 24 april kl 9.00

Flickor U11 Lätt/Mellan

23-24 april

AIK Svart
Alvik Ålsten
Blacke Kälvesta
Blacke Villastan Vit
Blacke Vällingby
Central Östermalm
Duvbo Röd
FUBB Svart
Hammarby Basket Farsta Grön
Huddinge Röd
Järfälla
Kungsholmen Essingen 2 (Grå)
Saltis Vit
Skuru
Spånga Blåvit
Tumba Basket
Tyresö
Vallentuna
Tensta
Viby Röd

30 april

AIK Svart
Alvik Ålsten
Blacke Villast Vit
Blacke Vällingby
Duvbo Röd
FUBB Svart
Hammarby Farsta Grön
Kungsholmen Essingen 2 (Grå)
Saltsjöbaden Vit
Skuru
Spånga Blåvit
Tumba Basket
Tyresö
Vallentuna
Tensta

Flickor U11 Mellan/Svår

23-24 april

Alvik Abraham
Alvik Abraham 2
Alvik Ålsten 2
Blacke Ekerö
Blacke Röd
Blacke Villast Röd
Blacke Vit
Central City
Duvbo Vit
Ha-by Farsta Vit
Huddinge Svart
Kungsh Essinge
Kungsholmen Konradsberg (Vit)
Kungsholmen Konradsberg 2 (Svart)
Kungsholmen Kristineberg
Lidingö Leop Vinröd
Lidingö Leop Vit
Saltsjöbaden Blå
SBBK Lions
Spånga
Tureberg
Täby Röd
Täby Vit
Viby Vit

30 april

Alvik Abraham
Alvik Abraham 2
Alvik Ålsten 2
Blacke Villast Röd
Blacke Vit
Duvbo Vit
Ha-by Farsta Vit
Kungsholmen Konradsberg (Vit)
Kungsholmen Konradsberg 2 (Svart)
Kungsholmen Kristineberg
Saltsjöbaden Blå
SBBK Lions
Spånga
Täby Röd
Täby Vit

Pojkar U11 Lätt/Mellan

23-24 april

AIK Gul (Vit)
Alvik Ålsten Gul (Vit)
Blacke Villastan
Central City Gul
Hammarby Farsta Vit
Huddinge Svart
Järfälla
Kungsholmen Eira Grå
Kungsholmen Eira Vit
Kungsholmen Konradsberg 2 (Grå)
Skuru Green
Tyresö
Täby Vit
Vallentuna Röd
Viby Röd
Tensta
Duvbo

30 april

AIK Gul (Vit)
Alvik Basket Ålsten Gul (Vit)
Blacke Villastan
Hammarby Farsta Vit
Huddinge Svart
Järfälla Basket
Järna Basket
Kungsholmen Eira Grå
Kungsholmen Eira Vit
Kungsholmen Konradsberg 2 (Grå)
Skuru Green
Tyresö
Täby Vit
Vallentuna Röd
Tensta
Duvbo

Pojkar U11 Mellan/Svår

23-24 april

AIK Svart
Alvik Ålsten grön
Blacke Beckis-Ängby
Blacke Nälsta
Central Basket
Central City
Central Johannes
Hammarby Gubbängen Grön
Kungsholmen Konradsberg (Vit)
Lidingö Leoparder
Spånga Blå
Tureberg
Viby Vit

30 april

AIK Svart
Alvik Ålsten Grön
Central City
Central Johannes
Hammarby Gubbängen Grön
Kungsholmen Konradsberg (Vit)
Tureberg

Flickor U12 Lätt/Mellan 4-4

23-24 april

Blacke Nälsta Vit
Blacke Vit
Huddinge Basket
Tyresö Basket

30 april

Central Basket
Tyresö Basket

Flickor U12 Lätt/Mellan 5-5

23-24 april

AIK Gul
Central City
Haga Haninge Röd
Haga Haninge Svart
Hammarby Gubbängen
Hammarby Hökarängen
Lidingö Geparder
Nynäshamn
Sigtuna Blå
Sigtuna Gul
Skuru
Täby Vit
Tensta

30 april

AIK Basket Gul
Haga Haninge Röd
Haga Haninge Svart
Hammarby Gubbängen
Hammarby Hökarängen
Nynäshamn
Sigtuna Blå
Sigtuna Gul
Skuru Basket
Täby Vit
Tensta

Flickor U12 Mellan/Svår 5-5

23-24 april

AIK
Alvik Abrahamsberg
Alvik Olovslund grön
Alvik Ålsten
Blacke Ekerö
Blacke Nälsta Röd
Blacke Röd
Duvbo Svart
Frysen Hägersten
Frysen Södermalm
FUBB Svart
Kungsholmen Eira
Kungsholmen Kristineberg
Lidingö Lejon
SBBK Bucks
SBBK Bucks 2
SBBK Hawks
Skuru Basket
Spånga Blå
Spånga Vit
Tumba Basket
Täby Basket Röd
Viby Basket Vit

30 april

AIK
Alvik Abrahamsberg
Alvik Olovslund grön
Duvbo Svart
Frysen Hägersten
Frysen Södermalm
FUBB Svart
Kungsholmen Eira
Kungsholmen Kristineberg
Lidingö Lejon
SBBK Bucks
SBBK Bucks 2
SBBK Hawks
Skuru Basket
Spånga Blå
Spånga Vit
Tumba Basket
Täby Basket Röd

Pojkar U12 Lätt/Mellan 4-4

23-24 april

Blacke Villastan
Danderyd RödVit
Huddinge Röd
Huddinge Svart
Järfälla Basket
Kungsh Konrad 2 (Svart)
Kungsholmen Eira 2 (Grå)
Sigtuna Basket
Tumba Basket

30 april

Danderyd RödVit
Järfälla Basket
Kungsh Konrad 2 (Svart)
Kungsholmen Eira (nytt)
Sigtuna Basket

Pojkar U12 Lätt/Mellan 5-5

23-24 april

Alvik Ålsten Grön
Alvik Ålsten Gul
Blacke Ekerö Vit
Danderyd (Vit)
Danderyd 2 (Röd)
Duvbo Röd
Duvbo Vit 2
Haga Haninge
Hammarby Basket Gul
Hammarby Basket Vit
Järfälla
Lidingö
Lidingö 2
Skuru Green
Nynäshamn
Spånga 2
Tyresö
Vallentuna
Viby Röd

30 april

Alvik Ålsten Grön
Alvik Ålsten Gul
Danderyd (Vit)
Danderyd 2 (Röd)
Duvbo Röd
Duvbo Vit 2
Hammarby Basket Gul
Hammarby Basket Vit
Järfälla
Lidingö
Lidingö 2
Skuru Green
Nynäshamn
Spånga 2
Tyresö
Vallentuna

Pojkar U12 Mellan/Svår 5-5

23-24 april

AIK Svart
Blacke Nälsta Röd
Blacke Vällingby
Central City
Duvbo Svart
Duvbo Vit
Fryshuset Södermalm
Fubb Svart
Haga Haninge
Hammarby Grön
Kungsholmen Eira Vit
Kungsholmen Konradsberg (Vit)
SBBK Wolves
SBBK Wolves 2
Skuru
Spånga Basket
Täby Röd
Viby Gul
Viby Vit
Åkersberga Basket
Åkersberga Basket 2

30 april

Alvik Olovslund Vit
Blacke Nälsta Röd
Duvbo Svart
Duvbo Vit
Fryshuset Södermalm
Fubb Svart
Haga Haninge
Hammarby Grön
Kungsholmen Eira Vit
Kungsholmen Konradsberg (Vit)
SBBK Wolves
SBBK Wolves 2
Spånga Basket
Täby Röd
Åkersberga Basket
Åkersberga Basket 2

EnglishSwedish