I helgen börjar säsongens distriktsmatcher i Stockholmsserien.

Fredag 10 september

18:15:00 Hagsätrahallen Damer U19 Nivå 2 Fryshuset Basket 2 Blackeberg Basket
20:00:00 Hagsätrahallen Damer U19 Nivå 1A Fryshuset Basket Alvik Basket
20:15:00 Enskedehallen L Damer U19 Nivå 2 Hammarby Vit Spånga Basket

Lördag 11 september

11:00:00 Rosenborgsskolan Herrar U19 Nivå 1A Norrköping Dolphins Södertälje BBK
12:00:00 Vasalundshallen Damer U19 Nivå 1A AIK Basket Norrköping Dolphins
12:15:00 Enskedehallen L Herrar U19 Nivå 1B Fryshuset Basket Vit Skuru Basket
14:00:00 Bredängshallen Herrar U19 Nivå 2 Södra JKS Basket Bredäng Central Basket Gul
14:00:00 Enskedehallen L Damer U19 Nivå 1A Fryshuset Basket Viby Basket
14:00:00 Fribergahallen Damer U19 Nivå 2 Norrort Kungsholmen Basket
14:15:00 Edbohallen Herrar U19 Nivå 1B Huddinge Basket VGB
14:45:00 Steningehöjdens sph Damer U17 Nivå 2 Mälarbasket Järva Basket
15:45:00 Enskedehallen L Herrar U19 Nivå 1A Norrköping Dolphins Uppsala Basket
16:30:00 Steningehöjdens sph Damer U19 Nivå 1B Mälarbasket Tureberg Basket
17:00:00 Rosenborgsskolan Damer U19 Nivå 1A Norrköping Dolphins Södertälje BBK

Söndag 12 september

12:30:00 Sörahallen Damer U17 Nivå 1 Åkersberga Basket Viby Basket
14:15:00 Sörahallen Herrar U19 Nivå 1A Åkersberga Basket Alvik Basket
15:00:00 Rosenborgsskolan Damer U19 Nivå 1A Södertälje BBK KFUM Blackeberg
16:00:00 Sörahallen Herrar U17 Nivå 1 Åkersberga Basket Hammarby Basket Grön
16:15:00 Vasalundshallen Damer U19 Nivå 1A AIK Basket Viby Basket
16:30:00 Engelbrektskolan (sthlm) Damer U19 Nivå 1B Djurgården Basket Duvbo IK
16:30:00 Hersby Sporthall Herrar U19 Nivå 1A Lidingö Basket Haga Haninge
17:00:00 Enskedehallen L Herrar U19 Nivå 1A Hammarby Basket Grön AIK Basket
17:15:00 Tenstahallen Damer U17 Nivå 2 VGB 2 Central Basket gul

Tisdag 14 september

20:15:00 Hagsätrahallen Herrar U17 Nivå 1 Fryshuset Basket Alvik Basket

För att hitta ditt lags matcher och spelschema gå in på Spelprogram & Resultat

EnglishSwedish